Застосування BEMER терапії при лікуванні в оториноларингологічних відділеннях
Habil. Кіш Гейза Йожеф Ph.D. CSC
Головний лікар аудіо логічного відділення Сегедського Університету
Інші автори: Габорян А.*, Сірмаї А.*, Сіладі А.**, Ярабін Й.
*Університет ім. Семмелвейса, оториноларингологічне відділення, Будапешт
** Оториноларингологічне відділення, Лікарня Сентеш
Проводилося тестування BEMER терапії в нових індикаційних областях при застосуванні для лікування шуму у вухах, деяких випадків порушення рівноваги та погіршення слуху. В подальшому подаємо узагальнення результатів досліджень, проведених в оториноларингологічних відділеннях різних угорських лікарень.
У дослідженні брали участь 67 хворих, середній вік яких складав 61 рік. Наймолодшому хворому було 34 роки, найстаршому - 86. Дві третини осіб складали жінки, одну третину чоловіки. Всі хворі пройшли повне клінічне обстеження по релевантним напрямкам. В багатьох випадках медикаментозне лікування виявилося недостатнім, або хворі відмовлялися від нього у зв'язку з можливими побічними ефектами, тому після основного лікування або замість нього було застосовано BEMER терапію.
BEMER імпульс є міжнародно запатентованим електромагнітним полем, яке покращує кровообіг, особливо у капілярах, активізує процеси обміну речовин, сприяє оновленню клітин, їх енергетизації, покращенню показників засвоєння кисню та кровообігу, розслабленню м’язів. Причиною появи шуму у вухах, нейросенсорного зниження слуху або порушень рівноваги часто виступають недостатній кровообіг, порушення шийних хребців, судоми м’язів, або навіть нервозність, тому в цих випадках можна очікувати позитивні результати застосування BEMER терапії.
Сеанси лікування проводилися 10 раз по 28 хвилин, перші 8 хвилин на матраці аплікаторі (програма Р1), подальші 20 хвилин за допомогою інтенсивного аплікатора (програма Р4), який накладався на потиличну та позавушну область голови пацієнтів.
У 65 % випадків було відмічено покращення стану, тобто зменшення скарг. У 35 % випадків скарги залишилися незмінними. Не зафіксовано погіршення стану ні в одному випадку. Під час процедури більшість пацієнтів відчували поколювання, сонливість, розслаблення. Кілька з них відчули прилив енергії. У більшості хворих відбулося зменшення болю у суглобах, порушень сну, покращення кровообігу, а також загальне підвищення активності.
Джерело: Наукові видання - "BEMER - з практики лікування"