Фізична судинна терапія BEMER вважається віхою у своїй галузі. Ця судинна терапія активує здатність організму самовідновлюватись, тим самим допомагаючи загоїти рани та травми, включаючи травми спричинені переломами кісток. Він також підтримує процеси регенерації організму.

Суть фізичної судинної терапії BEMER полягає у багатовимірній структурі сигналу, яка забезпечує ефективну стимуляцію обмеженої або дисфункціональної мікроциркуляції. Він підтримує ключові механізми регулювання в процесах оздоровлення, відновлення та регенерації організму. Фізична судинна терапія BEMER, безсумнівно, значно покращує мікроциркуляцію. Це було підтверджено багатьма дослідженнями, які науково продемонстрували ефективність фізичної судинної терапії BEMER. Результати дослідження відтягують завісу того, що терапія BEMER забезпечує захист та надає профілактичний ефект. Також було показано, що ця терапія для сприяння загоєнню ран (наприклад, при переломах) благотворно впливає на регенерацію та сприяє їй. Відповідно до сучасного стану медицини, не існує жодного іншого методу фізичної терапії, який би виявився таким ефективним при лікуванні розладів мікроциркуляції, як фізична судинна терапія BEMER. Коротко кажучи, фізичну судинну терапію BEMER можна вважати життєздатним методом, якщо ми хочемо швидко досягти результатів у лікуванні переломів кісток.

 

Про перелом кісток.

 

Переломи кісток можуть статися у кожного.

Переломи кісток не тільки незручні та болючі, але зазвичай трапляються і несподівано, наприклад у випадку дорожньо-транспортної пригоди, під час занять спортом, падіння - внаслідок удару, внаслідок бурхливої ​​діяльності, надмірного згинального руху або при навантаженні, якщо хтось проходить велику відстань пішки. За підрахунками, майже половина німецьких чоловіків у віці 25-74 років та майже третина жінок перенесли перелом хоча б раз у житті. У термінології лікаря латинське слово «fractura» стосується перелому. У жінок після 65 років висока частка переломів кісток особливо виражена. Більшість із них - це переломи, пов’язані з остеопорозом. Остеопороз - це захворювання, яке призводить до швидкого зменшення щільності кісткової тканини, тим самим погіршуючи стійкість кісток, часто супроводжуючись переломом кісток. Однак, крім остеопорозу, існують і інші характерні захворювання кісток, такі як рахіт, сколіоз та захворювання склоподібного тіла Наприклад, якщо тканина слабшає внаслідок остеопорозу, навіть незначні травми можуть спричинити переломи кісток. Хвороба склоподібного тіла - це спадковий розлад, при якому формування кісток неповне. Відповідно збільшується ризик перелому. Нерідкі випадки, коли трапляються травми, крім переломів, при яких порушуються сусідні кровоносні судини та нерви.

 

Утворення кісток - диво природи.

За винятком цих зовнішніх впливів або захворювань кісток, ризик переломів кісток відносно низький. Хоча кістки людини складають лише 12% маси тіла (наприклад, для людини вагою 50 кг це означає близько 6 кг). Кістки вдвічі важчі, ніж напр. граніт. Це означає, що природа є чудовим дизайнером, оскільки кістки призначені для стабілізації та захисту внутрішніх органів. Основою для цього є скелет, складений з безлічі кісток. При народженні скелет складається з понад 300 кісток і хрящових елементів. Оскільки людське тіло постійно зростає та розвивається, певні кістки стають зрощеними, стабільнішими та гнучкішими, завдяки чому скелет стає твердим. У дорослої людини в середньому 206 кісток, половина з яких належить кисті та стопі. Кістки містять велику частку води (25%), а також органічні речовини та неорганічні мінерали. Сюди входять кальцій (що робить кістки твердими), магній і фосфор. Калій, залізо, натрій, фтор і хлорид також присутні в невеликих кількостях. Внутрішнє ядро ​​кістки оточене компактною кістковою масою, яка своєю чергою обмежена окістям, зовнішньою мембраною. Вони містять спеціальні клітини (остеобласти або кісткоутворюючі клітини), з яких розвиваються нові клітини кісток. Це сприяє росту та регенерації кісток. Кістковий мозок знаходиться в порожнинах великих кісток та хребта, і тут щодня утворюється до п’яти мільярдів клітин крові. Ця жирова тканина виробляє еритроцити, різні тромбоцити та лейкоцити (білі кров’яні клітини). Враховуючи всі функції, які виконують кістки, не дивно, що перелом кістки може швидко стати проблемою. Однак перед тим, як ми почнемо займатися лікуванням переломів та пов’язаними із ним системами реабілітації, спершу розглянемо типи переломів.

 

Види переломів кісток.

Переломи кісток належать до наступних категорій (перелік не вичерпний):
- поперечний перелом,
- перелом по діагоналі,
- перелом спіралі,
- перелом тріщини,
- компресійний перелом.

Поперечний перелом - це простий перелом кісток. Такий перелом часто виникає в результаті дії прямої сили на дану нерухому кінцівку. Типовою причиною поперечного перелому є, наприклад, ковзання на гомілці у футбольному матчі.

Діагональний перелом подібний до поперечного руйнування, однак сила доходить під кутом, що призведе до діагонального руйнування.

Спіральний перелом характеризується спіральною лінією перелому, створеною прямою силою, а потім фіксується кінцівка скручується. Типовим прикладом цього є лижна травма.

Переломи тріщин зазвичай трапляються на черепі. Ці переломи більшість спричинені зовнішніми силами. і як правило, характеризуються зоряними лініями переломів, часто із штовхаючими всередину уламками.

Компресійний перелом спровокований зусиллям на поздовжній стороні кістки. Типовою причиною компресійного руйнування є падіння з великої висоти.

Окрім перерахованих вище переломів кісток, варто також згадати «осколковий перелом». Перелом «розколюється», коли кістка розривається в декількох місцях, а рентген виявляє щонайменше шість видимих ​​фрагментів кістки. Найпоширенішими місцями переломів кісток є зап’ястя, стопа і пальці ніг, але можуть також постраждати гомілковостопний суглоб, ключиця та головка плечової кістки. З віком переломи хребта та стегна не рідкість. Перелом тазу особливо неприємний. Перелом тазової кістки означає перелом фіброзних частин тазу. Перелом тазу - це не тільки перелом, але і травма внутрішніх органів, сечового міхура або уретри.

Переломи хребта становлять значний ризик при загоєнні. При переломі хребта, хребців можуть стискатися і ламатися. Ці переломи не виявляють симптомів із серйозними наслідками, якщо уламки кісток не рухаються (у цьому випадку ми говоримо про стійкий перелом). В інших випадках, залежно від тяжкості травми, неврологічні симптоми, наприклад соматосенсорні розлади або, у важких випадках, параліч.

Переломи кісток можуть бути відкритими або закритими. При закритому переломі рана не з’являється, тоді як при відкритому переломі появляється в області перелому. Відбувається пошкодження шкіри та м’язів, і пошкодження шкіри несе підвищений ризик зараження. Нерідкі випадки, коли перелом пов’язаний з іншими травмами. Наприклад, перелом кістки може спричинити пошкодження кровоносних судин та нервів.

 

Лікування та швидке загоєння переломів кісток.

У всіх болів і дискомфорту, пов’язаних з переломом, є позитивна сторона - вони виліковні. Однак важливо заздалегідь уточнити, чи можна застосовувати консервативне лікування (наприклад, шляхом стабілізації ураженої ділянки гіпсом) чи може знадобитися хірургічне втручання. Метод визначається не тільки типом перелому, але і тим, яка кістка уражена, і які ризики вторинних захворювань та травм. У будь-якому випадку важливо, щоб у разі перелому кістки відповідні кісткові частини були повернуті у правильне положення. Цього можна досягти ручним натягуванням або натисканням. Якщо кістки повертаються у попереднє положення, їх слід закріпити цвяхами, дротом, гвинтами або листовим металом до повного їх загоєння. Мета тут - зробити кістку якомога стабільнішою на місці, дозволивши їй відрости знову без зачіпок. Залежно від характеру перелому може відбуватися повільне або швидке загоєння. Якщо два кінці тісно стикаються при переломі, вони можуть відновлюватися за допомогою сполучної тканини, оскільки сполучна тканина складається з нервових волокон, кровоносних судин і життєздатних клітин, що сприяють розвитку нових частин кістки. У цьому випадку організм спочатку утворює сполучну тканину із згустків крові навколо перелому, а потім хрящ із тканини. Мінерали гарантують, що новий хрящ поступово твердне, утворюючи масивну кістку. Коли перший етап загоєння перелому кістки завершується, починається процес реабілітації, під час якого функцію м’язів можна підтримувати або навіть перевчати пізніше. Зрештою, лікування переломів кісток можна підсумувати за трьома фазами: переміщення, утримання та реабілітація. Власний механізм самовідновлення та зцілення організму має роль, яку не слід недооцінювати. Для того, щоб ці механізми могли бути корисними, забезпечення або відновлення належної мікроциркуляції, включаючи переломи, є важливим у процесах регенерації. Це означає, що забезпечується належне надходження поживних речовин до клітин тканини, а відходи можуть бути ефективно видалені за рахунок поліпшення кровообігу.

Ефективний кровообіг покращує надходження поживних речовин до ураженої тканини і зменшує запалення, тим самим масово підтримуючи процес загоєння. Важливу роль у цьому відношенні відіграє фізична судинна терапія BEMER.

 

 

Джерело: bemergroup

 

 

Науково доведена дія терапії BEMER

BEMER підтримує механізми регуляції організму для профілактики, загоєння, відновлення та регенерації

Наукові видання

За останні 15 років було опубліковано 46 статей та наукових досліджень пов'язаних з терапією BEMER

Область застосування

Фізична судинна терапія на сьогодні застосовують у багатьох різних сферах профілактики, терапії та реабілітації

 

BEMER Profesional Set для стимулювання мікроциркуляції крові організму або органів та стимулювання вазомоторного руху кровоносних судин.

Дізнатися більше

Терапія BEMER показана для попередження та широкого лікування захворювань та скарг, що виникають через порушену мікроциркуляцію внаслідок слабкої вазомоторики, які виникають одночасно або спричиняють ускладнення.

Прикладом таких захворювань або скарг є:

  • - Хронічне порушення загоювання ран.
  • - Хронічне дегенеративне захворювання опорно рухової системи.
  • - Поліневропатія в наслідок цукрового діабету або після лікування від раку.
  • - Хронічна втома (для пацієнтів з хронічним навантаженням або розсіяним склерозом).
  • - Гострі та хронічні болі.
  • - Хвороби з обмеженою якістю життя.