Досвід застосування BEMER терапії при лікуванні шуму у вухах

Др. Сіладі Імре, завідувач відділення, головний лікар
Лікарня ім. Буді Іштвана, оториноларингологічне відділення, Сентеш (Угорщина)

Шум у вухах є таким симптомом, який стає дедалі поширенішим серед захворювань за останні роки. Зарубіжні (на основі британських та шведських досліджень) дані свідчать, що 8-19 % населення мають вищезгадані скарги. Кількість пацієнтів зі скаргами на шум у вухах за останні роки дедалі збільшується і в Угорщині. Виникнення шуму у вухах як захворювання може мати різні причини. Тому пацієнт зі скаргами на шум у вухах потребує ретельного клінічного огляду.

Шум у вухах може бути об’єктивним, коли особа, яка оглядає хворого, теж чує шум (таке зустрічається дуже рідко), а також може бути суб’єктивним,коли шум чує тільки сам пацієнт.

Після клінічного огляду пацієнтів у більшості з них ми не змогли встановити причини виникнення шуму у вухах. Лікування таких звих завжди є складною справою для оториноларингологів. За минулі роки для лікування шуму у вухах ми застосовували різні медикаменти та способи лікування.

 

Медикаментозна терапія: препарати судинорозширюючі, для покращення мікроциркуляції, для зменшення в’язкостікрові, анксіолітики, заспокійливі, лідокаїн, антагоністи серотоніну та ін.

Способи лікування: терапія ретренінгу шуму у вухах, гіпербарично-кисневий тренінг, фізіотерапія.

Різні стимуляційні техніки на область вуха: електростимуляція, стимуляція високочастотним УЗ, електромагнітна стимуляція.

 

В умовах вітчизняного лікування найбільш поширене застосування препаратів, які покращують кровообіг та мікроциркуляцію крові у головному мозку (pyracetam, pentoxifillin, vinpocetin). Ці препарати використовуємо і ми в нашому відділенні для лікування хворих з шумом у вухах. Приблизно 4 роки тому поряд із традиційними методами ми почали застосовувати і BEMER терапію, що призвело до значного підвищення результативності лікування.

З метою наукового доказу ефективності BEMER терапії у лікуванні шуму у вухах ми організували та провели клінічні дослідження у довільно відібраних у двох групах - контрольній та плацебо. На протязі одного року хворих, які зверталися до нас із скаргами на шум у вухах. Ми розподіляли на дві групи. Пацієнти, які отримували непарний порядковий номер, зараховувалися до 1 групи, а парний номер - до 2 групи. Чисельність першої групи складала 108 осіб, 2 групи - 106 осіб. Пацієнти 1 групи отримували внутрішньовенно 200 мг пентоксифілліну та 2х1200 мг пірацетаму перорально. Крім цього один раз на день проходили BEMER терапію, яку отримували за допомогою апарату BEMER 3000 Signal Plus.

Програма процедури була наступною: матрас Р2, інтенсивний аплікатор Р4 на потиличну область голови. Тривалість цієї терапії складала 8 днів.

Пацієнти 2 групи отримували таке ж медикаментозне лікування у поєднанні з плацебо BEMER терапією, коли апарат був неактивним. Відбувалося чергування пацієнтів, які отримували дійсну BE-MER терапію, з пацієнтами, які отримували неактивну BEMER терапію. Процедури проводив спеціаліст, який передавав лікареві всі дані про терапію тільки після закінчення обстеження.

 

Результати нашого клінічного спостереження подаю у наступній таблиці:

 

Аналізуючи дані таблиці бачимо, що серед пацієнтів, які отримували дійсну BEMER терапію (І група), шум у вухах пропав або зменшився у значно більшій кількості осіб, ніж тих, що входили до плацебо групи. При підведенні підсумків ми зробили наступний статистичний аналіз. Статистичну сигніфікацію різниці у змінах стану пацієнтів двох груп ми перевірили за допомогою проби ӽ2, у результаті якої отримали показник р=0,001. Таким чином, можемо зробити висновок, що різниця між результатами терапії у двох груп пацієнтів є статистично значимою.


Отже, статистичний аналіз підтверджує, що BEMER терапія покращує результати медикаментозного лікування. Наше клінічне спостереження дає підтвердження думки, що BEMER терапія може результативно застосовуватися у лікуванні хворих із шумом у вухах.

 

Джерело: Наукові видання - "BEMER - з практики лікування"

 

 

Науково доведена дія терапії BEMER

BEMER підтримує механізми регуляції організму для профілактики, загоєння, відновлення та регенерації

Наукові видання

За останні 15 років було опубліковано 46 статей та наукових досліджень пов'язаних з терапією BEMER

Область застосування

Фізична судинна терапія на сьогодні застосовують у багатьох різних сферах профілактики, терапії та реабілітації

 

BEMER Profesional Set для стимулювання мікроциркуляції крові організму або органів та стимулювання вазомоторного руху кровоносних судин.

Дізнатися більше

Терапія BEMER показана для попередження та широкого лікування захворювань та скарг, що виникають через порушену мікроциркуляцію внаслідок слабкої вазомоторики, які виникають одночасно або спричиняють ускладнення.

Прикладом таких захворювань або скарг є:

  • - Хронічне порушення загоювання ран.
  • - Хронічне дегенеративне захворювання опорно рухової системи.
  • - Поліневропатія в наслідок цукрового діабету або після лікування від раку.
  • - Хронічна втома (для пацієнтів з хронічним навантаженням або розсіяним склерозом).
  • - Гострі та хронічні болі.
  • - Хвороби з обмеженою якістю життя.