Знеболювання у неврології за допомогою BEMER терапії

 

Др. Чечеї Ева, головний лікар
Центр - Ліпотварош Служба Охорони Здоров‘я - Будапешт


Біль є однією з причин скарг, з якими люди найчастіше звертаються до лікаря. Кожна третя людина на Землі страждає від постійної або періодично виникаючої болі. Про те, скільки людей страждають від болі, в Угорщині свідчить число, наприклад, 60-70 % поширеність остеохондрозу, тобто 1000000 хворих. Подібним є і число хворих, які страждають від мігрені чи ГБН (головний біль напруженого типу).


До больової терапії, поряд із вгамуванням гострих больових синдромів та операційних болів, належить і зменшення хронічних болів, їх припинення.

При застосуванні BEMER терапії для знеболення грають роль такі фактори:
>> завдяки стимуляції системи оксид азоту в організмі розширює судини та покращує кровообіг;
>> покращує мікроциркуляцію пошкоджених тканин сприяє виділенню кислот та продуктів метаболізму;
>> з кров’ю доносить до вогнища запалення фагоцити, лімфоцити та антитіла;
>> зменшує набряки, оптимальне відновлення пошкоджених тканин завдяки активізації протизапальних ензимів;
>> завдяки покращенню кровообігу сприяє отриманню клітинами кисню в достатній кількості.

 

Серед всіх видів болю найбільш поширеними є нейропатійні болі, які виникають внаслідок первинних уражень нервової системи. Ми опрацювали матеріали нашої клініки по застосуванню BEMER-терапії, отримані за останні 6 років. Була виконана ретроспективна обробка даних, у даній доповіді подано узагальнені результати 165 пацієнтів, які за визначеним нами протоколом отримували знеболювання. У 85% хворих були наявні різнопланові болі , які не мали відповідного медикаментозного рішення. На нашій клініці амбулаторні хворі щоразу по 25-30 хв. отримували BEMER-терапію, фінансовану за рахунок коштів ОЕР (Національний фонд медичного страхування) за статею «магнетотерапія». Тривалість лікування складала 2,5 тижні.
Середній вік пацієнтів складав 43 роки (22-80 років), із них 32 % чоловіків і 62 % жінок.

 

Подаємо результати застосування BEMER-терапії у лікуванні 43 хворих з різними периферійними нейропатійними болями (полінейропатія, після герпетична невралгія, невралгія трійчастого нерва), крім того, 24 хворих з неврогенними болями центральної нервової системи (мігрень, SM, постінсультні болі), а також про покращення стану або одужання 82 хворих. які страждали на болі в попереку різної етіології.

Більшість людей і, нажаль, більшість лікарів, причиною болі вимушено шукають якусь причину органічного походження, шукаючи її виписують та просять численні непотрібні обстеження. Панує погляд «щось там має бути», який приводить до хибних діагнозів та непотрібного медикаментозного лікування. Відношення хворого до болі, реакція на біль багато в чому залежить від його актуального фізичного та психічного стану, вихованості, від його поглядів на біль. Без урахування цих чинників, поводячись як «оператор машини» не можна досягти переконливих результатів у лікуванні хворих від болю.
Наші спостереження показали, що у лікуванні болів нейрогенно-невропатичного характеру, з причини соматичного розладу та депресії лікування традиційними знеболюючими засобами (аспірин, NCAID-и, парацетамол) є неефективним, крім того, призводять до виникнення побічних реакцій, медикаментозного звикання.

У 30-45 % випадків позитивного результату у лікуванні болю можна досягти за допомогою застосування дії плецебо. Лікар поступає правильно тоді, коли поряд із лікуванням у відповідності до наявних фактів захворювання, у лікуванні болю намагається застосовувати і дію плацебо. Найкращим плацебо є досвід хорошого лікаря, його позитивне заспокійливе випромінення.

У лікуванні болю вплив ноцебо - слабка професійна підготовка лікаря, його тривожність, поспішність, зневіреність, може спричинити недієвість навіть добре відомих ефективних знеболюючих засобів та методів лікування.
З такими випадками ми зустрічалися у 10-15 % хворих.
Подібно до цього відбувалося переривання або припинення BEMER терапії, яка мала добрий початковий результат, у випадку виконання її колегами, які давали негативні відгуки про цю терапію.

Біль неможливо оцінити об’єктивно, тому намагаємося визначити його ступінь за допомогою різних шкал. Оцінка болю може відбуватися за вербальною, цифровою та візуальною шкалою. За візуальним видом шкали (VAS) після 2-5 тижневої BEMER терапії середній показник знизився на 61 %. Крім того, 25 % хворих мали покращення стану опорно-рухової системи, у 5 % зникли соматичні скарги, у 32 % зникли скарги психічного характеру та початковий депресивний стан, у 75 % хворих значно поліпшився загальний стан. У 100 % випадків повністю зникли болі пошкоджених тканин, травматичного характеру (2 особи перенесли травму хребта).
Гострий біль необхідно вгамувати негайно й ефективно. У хворих з люмбаго BEMER терапія застосовувалася місцево 5-7 раз на день і вже через 2 дні відбувалося покращення стану на 60%, цим самим ставало можливим застосування подальшої фізіотерапії та лікувальної фізкультури.

Біль є складним явищем. Хронічний больовий стан часто поєднується із депресивним світосприйняттям, емоціональною нестабільністю, зайняттям позиції «хворого», тому його потребує чіткого планування комплексного лікування. Зменшення больового відчуття або його ліквідація можливе лише завдяки комплексного поєднання BEMER терапії, допоміжної фармакотерапії та психотерапії.

 

Джерело: Наукові видання - "BEMER - з практики лікування"

 

 

Науково доведена дія терапії BEMER

BEMER підтримує механізми регуляції організму для профілактики, загоєння, відновлення та регенерації

Наукові видання

За останні 15 років було опубліковано 46 статей та наукових досліджень пов'язаних з терапією BEMER

Область застосування

Фізична судинна терапія на сьогодні застосовують у багатьох різних сферах профілактики, терапії та реабілітації

 

BEMER Profesional Set для стимулювання мікроциркуляції крові організму або органів та стимулювання вазомоторного руху кровоносних судин.

Дізнатися більше

Терапія BEMER показана для попередження та широкого лікування захворювань та скарг, що виникають через порушену мікроциркуляцію внаслідок слабкої вазомоторики, які виникають одночасно або спричиняють ускладнення.

Прикладом таких захворювань або скарг є:

  • - Хронічне порушення загоювання ран.
  • - Хронічне дегенеративне захворювання опорно рухової системи.
  • - Поліневропатія в наслідок цукрового діабету або після лікування від раку.
  • - Хронічна втома (для пацієнтів з хронічним навантаженням або розсіяним склерозом).
  • - Гострі та хронічні болі.
  • - Хвороби з обмеженою якістю життя.