Захворювання периферичних артерій - від макроциркуляції до мікроциркуляції.

Серце та суміжні артерії є частиною макроциркуляції. Тиск, створюваний серцем, перекачує кров через них в найдрібніші кровоносні судини - капіляри. Капіляри та вузли безпосередньо перед ними та після них в сукупності називаються мікроциркуляцією. Варто також знати, що тут відбувається надходження поживних речовин та кисню до відповідних тканин, а також утилізація відходів. Отже, цей процес відповідає за постачання клітин і виведення з клітин складових (утворених із побічних продуктів та токсинів). Через обмежений кровотік більше не можна гарантувати оптимальне постачання та утилізацію клітин, і можуть виникати порушення мікроциркуляції (одна з причин захворювань периферичних судин). Але як виникають ці розлади? Оскільки кров надходить через основні судини в мікроциркуляцію, тиск, спочатку використовуваний серцем для попереднього відкачування крові, продовжує знижуватися. Під час транспортування крові тиск падає до такої міри, що більше не впливає на мікроциркуляцію. Шар м’язів, що оточує кровоносні судини (крім капілярів), допомагають процесу транспортування. Коли ці м’язи скорочуються, кровоносні судини стискаються, змушуючи кров намагатися пройти інший шлях. Однак кров не може повернутися, оскільки цей шлях перекритий тиском, який чинить серце. Отже, кров може продовжувати свою подорож тільки по капілярах. Постійне ритмічне напруження і розслаблення м’язів, що оточують судини мікроциркуляції, є вазомоцією. Вазомоції слід повторювати постійно, гарантуючи, що достатня кількість крові завжди передається через мікроциркуляцію і що потреби клітин можуть бути задоволені постійно. У здорової людини за хвилину відбувається 3-5 вазомоційного руху судин, тоді як у хворих це число відповідно менше. При захворюванні периферичних артерій ці вазомоції настільки обмежені, що клітини організму починають «голодувати», і їх функція поступово погіршується через недостатнє надходження та виведення відходів. Тому лікування дисфункціональної мікроциркуляції вимагає заходів. Фізична судинна терапія BEMER є дуже перспективним методом лікування в цьому плані.

Причини захворювання периферичних артерій.

Причин захворювання периферичних артерій може бути декілька. Захворювання часто є наслідком атеросклерозу. Цукровий діабет також може бути причиною, оскільки пошкодження внутрішніх стінок може бути спричинене, наприклад, високим кров'яним тиском (артеріальна гіпертензія) та підвищенням рівня жиру в крові. Неправильний клітинний метаболізм також можна назвати причиною, яка активується внаслідок недостатньої мікроциркуляції уражених тканин. Інші фактори ризику можуть включати відсутність фізичних вправ, стать (чоловіки частіше страждають периферичними артеріальними захворюваннями, ніж жінки), вік (за повідомленнями близько 20% літнього населення страждає периферичними артеріальними артеріями), а також надмірна вага, погане харчування та куріння. Також можливо (хоча це відносно рідко), що причиною є генетична схильність. Це шокуючий факт - підраховано, що приблизно половина пацієнтів з діагнозом захворювання периферичних артерій помирають протягом десяти років. У Німеччині приблизно 30000 ампутацій пов’язані із захворюванням периферичних артерій. Ще більш шокуючою вважається, що 75% людей із захворюваннями периферичних артерій пізніше помирають від серцевого нападу або інсульту.

Наскільки небезпечна хвороба периферичних артерій?

Небезпека захворювання периферичних артерій полягає в тому, що воно тривалий час розвивається без симптомів, а це означає, що до перших симптомів захворювання часто не ставляться серйозно. Пацієнт звертається до лікаря лише в тому випадку, якщо його нога вже болить під час ходьби або навіть відпочинку.
Виходячи з прогресування болю, захворювання периферичних артерій можна розділити на чотири стадії. Загальновживану систему називають системою Fontaine, названою на честь французького лікаря René Fontaine:
І стадія: Поки що відсутні симптоми, біль часто виникає випадково.
II. стадія: Пацієнт може пройти більше 200 метрів без болю. II. Розділ b: Пацієнт не може пройти більше 200 метрів без болю.
III. стадія: Біль також виникає під час відпочинку та лежачи.
IV. стадія: Масивне пошкодження тканин виразками та некрозом.

Що робити при захворюванні периферичних артерій?

Як і при багатьох захворюваннях, вислів «краще боятися, ніж лякатися» стосується хвороби периферичних артерій (тобто профілактика ефективніша, ніж лікування). Багато згаданих вище факторів ризику часто можна усунути за допомогою здорового та раціонального способу життя. Якщо суб'єкт помічає перші ознаки захворювання периферичних артерій, йому або їй слід проконсультуватися з лікарем, щоб могли розпочати відповідне лікування. Якщо захворювання периферичних артерій все ще перебуває на початковій стадії, часто буває достатньо зменшити кількість факторів ризику, щоб запобігти прогресуванню захворювання. Спеціальні методи лікування також можуть сприяти правильному кровотоку в певних групах м’язів, і лікар може призначити ліки. На пізніх стадіях захворювання периферичних артерій, який не лікується в потрібний час або більше не піддається лікуванню, може знадобитися ампутація. Тому важливо якомога раніше запобігати захворюванню периферичних артерій та застосовувати відповідні методи лікування, щоб забезпечити ефективну підтримку в місці діагностики. Лікування розладів “мікроциркуляції” виявилось ефективним та перспективним у цьому плані.

Фізична судинна терапія BEMER - це науково перевірене впровадження, яка використовує сигнали стимуляції для прискорення руху найдрібніших кровоносних судин, капілярів, одночасно покращуючи надходження поживних речовин до тканин і клітин організму та ефективність утилізації відходів. Показано, що застосування фізичної судинної терапії BEMER є успішним як у профілактиці захворювань периферичних артерій, так і в лікуванні ранньої стадії захворювання (шляхом поліпшення мікроциркуляції). Наприклад, клінічна ефективність фізичної судинної терапії BEMER виявилася ефективним додатковим варіантом терапії при лікуванні периферичних артеріальних захворювань у контрольованому дослідженні. Це дослідження показало, що пацієнти із захворюваннями периферичних артерій змогли подолати значно більшу відстань після приймання терапії BEMER, ніж пацієнти, які не отримували терапії.

Захворювання периферичних артерій - хвороба вітрин.

Шопінг - це безумовно приємне проведення часу для багатьох. Багато цікавих вітрин спокушають відвідувачів зупинитися і подивитися на експонати. Однак перехожі не завжди зупиняються перед вітриною магазину, тільки щоб розглянути виставлені товари. Вони також можуть мати захворювання периферичних артерій. Ось чому в Німеччині цю хворобу часто називають Schaufensterkrankheit (дослівно: хвороба вітрин). Ще більш точним медичним терміном для цього захворювання є «обструктивна хвороба периферичних артерій», але можливо, ніколи не було кращого терміна для непрофесійних людей, ніж хвороба периферичних артерій. Чому? Захворювання периферичних артерій - це порушення припливу артеріальної крові до кінцівок (особливо до стоп), де відкладення на стінках артерій обмежене. Отже, кровотік ускладнений, хоча на ранніх стадіях захворювання периферичних артерій він часто не викликає симптомів під час відпочинку. Однак, коли людина займається фізичними навантаженнями (такими як ходьба або біг), потреба м’язів у кисні зростає, і м’язи не отримують достатньої кількості кисню через неадекватний кровотік. Це відбувається у вигляді інтенсивного болю в ногах, що особливо помітно в області литок і стегна. Цей біль полегшується лише під час відпочинку, і людям із захворюваннями периферичних артерій часто доводиться зупинятися через кілька метрів. Оскільки це бентежить деяких пацієнтів, вони часто зупиняються перед вітринами.

Відновлення капілярного кровообігу під час терапії BEMER

Джерело: bemergroup

Науково доведена дія терапії BEMER

BEMER підтримує механізми регуляції організму для профілактики, загоєння, відновлення та регенерації

Наукові видання

За останні 15 років було опубліковано 46 статей та наукових досліджень пов'язаних з терапією BEMER

Область застосування

Фізична судинна терапія на сьогодні застосовують у багатьох різних сферах профілактики, терапії та реабілітації